Війна, Новини, Фото-відео

На фронті загинув запорізький вчений та історик Максим Штатський

На фронті загинув запорізький вчений та історик Максим Штатський
21.02.2024 11:27

На війні 12 лютого загинув запорізький вчений, дослідник історії менонітів Максим Штатський. У цивільному житті чоловік працював у Національному заповіднику «Хортиця».

Про загибель Максима Цивільного у соцмережах повідомила його дружина, передає «Акцент».

«Мовчання вбиває …. Вже тиждень як ти мовчиш …. Ти завжди дякував мені, тепер скажу я — Дякую за те що ти був! Безмежно! Подробиць немає і поки не буде … 12.02.2024 року ти пішов від нас», — написала в повідомленні Дарія Штатська.

Героїчно загинув захисник, історик, співробітник Національного заповідника  Хортиця Максим Штатський - не стало запорізького спеціаліста по менонітам |  ZPRZ.CITY

Максим служив у складі 79-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ, побратими прозвали його «Історик».

«Макс, ну якось так. Ти ж був найкращим з нас. Я казав тобі що якби всі люди були як ти, то будь-яку утопію можна було б побудувати, і на Марсі б уже був Новий-Київ», — написав у Facebook Євген Шевченко товариш Максима.

2010 року чоловік закінчив історичний факультет Запорізького національного університету. Працював науковим співробітником Національного заповідника «Хортиця», досліджував історію німців-менонітів.

Саме Максим Штатський у 2019 році очолив експедицію, в якій на Хортиці знайшли близько 300 фрагментів поховань менонітів. Знахідки відреставрували і 2021 року відкрили Меморіал Хортицьких менонітів.

Підписуйтесь на Акцент в
21.02.2024 11:27


Об Авторе

Игорь Гурьев