Війна, Новини, Події, Суспільство, Фото-відео

Обстріл Токмака, «благоустрій» Мелітополя і катастрофа на фронті: огляд свіжих фейків у запорізькому інфопросторі

Обстріл Токмака, «благоустрій» Мелітополя і катастрофа на фронті: огляд свіжих фейків у запорізькому інфопросторі
12.02.2024 13:27

За минулий тиждень у інформаційному просторі з’явилося чимало фейків і маніпуляцій, пов’язаних з війною і окупацією. Вони мають на меті дестабілізацію населення та поширення паніки.

Акцент продовжує серію матеріалів про спростування фейків. Читайте нижче детальний огляд.

Обстріл Токмака

Цього тижня окупанти і їхні пропагандисти заявили про обстріл тимчасово окупованого Токмака з боку ЗСУ. Колаборант Рогов розповідав своїй аудиторії про удар з РСЗВ Himars по місцевому магазину. Постраждали, за його словами і навколишні будинки.

Насправді:10 лютого завдяки влучним ударам артилерії в тимчасово окупованому Токмаку Силам оборони вдалось знищити ворожу техніку та особовий склад. Про це повідомили в Центрі національного спротиву.

— За підтримки цивільного населення на тимчасово окупованих територіях, силам оборони вдається якісно працювати по ворожих цілях. Так, напередодні, вдалося завдавати кілька точних ударів по позиціях окупантів на тимчасово окупованих територіях Запорізької області, — зазначили в ЦНС. Пізніше були опубліковані фото зі знищеною технікою.

«Благоустрій» у Мелітополі

Цього тижня у пов’язаних з окупантам джерелах з’явилося відео з Мелітополя, на якому росіянин радіє якісному ремонту місцевої школи №15. Автор відео схвально коментував благоустрій школи: модерновий ремонт, лавочки, доріжки з плитки, тренажери і спортивні бігові доріжки. «Лєпота» — вихваляв пропагандист мелітопольску школу, маючи на увазі, що заклад ремонтували за окупації міста.

Насправді: школу відкрили її після капітального ремонту у рамках програми Президента України Володимира Зеленського, буквально за півроку до повномасштабного вторгнення РФ в Україну і захоплення Мелітополя. Фінансування проводили за кошти ЄС. Про це повідомляють місцеві проукраїнські ЗМІ.

Скріншот з відео

Фейк від Путіна

В інтерв’ю пропагандисту Такеру Карлсону Путін заявив, що «війна могла закінчитися ще півтора року тому, Україна піддалася вимогам Джонсона». За його словами, Україна підкорилася вимогам експрем’єра Великої Британії Бориса Джонсона, проте ми могли б зупинити ці бойові дії ще півтора року тому.

Насправді: на переговорах між Росією та Україною, які відбувалися в Білорусі та Туреччині у лютому-березні 2022 року, не вдалося досягти прийнятного для обох сторін результату. Москва активно намагалася змусити Київ капітулювати. Захисні сили, які зупинили російського загарбника під Києвом, звільнили українських дипломатів від необхідності піддаватися російському диктату.

У квітні страхітливі відкриття у Бучі та інших визволених містах і селах показали, що трапляється після «зупинки бойових дій» і початку російської окупації. Сам Борис Джонсон категорично відкинув обвинувачення Росії, назвавши їх фейком, і висловив свою підтримку президенту Зеленському.

Скріншот

Катастрофа на фронті

У сумнівних ЗМІ невідомі експерти, знаходячись далеко за межами України, продовжують «аналізувати» ситуацію на фронті і заявляти про «катастрофу» для України. В черговий раз повідомлення Александра Меркуріса активно підхоплюють російські ЗМІ задля дестабілізації ситуація в Україні.

Насправді: українські захисники на полі бою роблять все можливе, щоб стримувати ворожі штурми і давати гідну відповідь противнику. Під час активних бойових дій, безумовно, виникають певні труднощі, але їх оперативно вирішують.

Заяви Меркуріса абсолютно не відображають реальної ситуації і ніяк не підтверджують «апокаліптичні наслідки». Крім того, так званий «військовий аналітик» не конкретизує і не приводить жодного офіційного повідомлення, що свідчило б про «катастрофічне становище» ЗСУ на фронті.

Пропаганда Кремля розповсюджує такі фейки з метою викликати у українців відчуття зневіри, страху і паніки, а також переконати країни-партнери України, що ЗСУ, мовляв, «не здатні протистояти армії РФ».

Важливо відзначити, що Александр Меркуріс спрямовує свою діяльність на західну аудиторію, виступаючи прокремлівським рупором, просуваючи путінські наративи та підтримуючи свої погляди.

Підписуйтесь на Акцент в
12.02.2024 13:27


Об Авторе

Игорь Гурьев