Взгляд, Новости, Политика

«Приходьте подивитись в їх безстижі очі»: Катерина Константинова про сьогоднішню сесію міськради

«Приходьте подивитись в їх безстижі очі»: Катерина Константинова про сьогоднішню сесію міськради

Сьогоднішня сесія Запорізької міськради обіцяє бути гарячою та скандальною.

Очікується, буде розглянуто кілька резонансних питань, серед яких закладання в заставу «Славутич-арени» Укргазбанк та «сміттєве» питання. Позафракційний депутат ради Катерина Константинополя на своїй сторінці в Фейсбук описала ситуацію наступним чином:

Приходьте на сесію подивитись в бєзстижі депутатські очі.

За результатами погоджувальної ради або «встигнути в поїзд перед виборами».

На сесії буде розглянуте рішення про передачу Стадіона Славутич-Арена в заставу кредиту аеропорту. Чому? бо так хочеться. Якщо ви прочитаєте пояснювальну записку, ви дізнаєтесь, що просто треба застава, і хоча на сьогодні кредит використаний тільки на чверть, і він забезпечений місцевим бюджетом, але ну хочеться і все. А ви знаете, якщо дуже хочеться, то можна. Так, вартість Стадіону буде визначена експертизою, але… він забезпечує суму кредиту у 5 млн доларів. Наскільки співмірна вартість міського Стадіону та 5 млн долларів — рахуйте самі, та з 2002 по 2006 рік в реконструкцію було вкладено 24 млн. дол.
Що буде далі? Далі при порушенні умов кредитного договору наш стадіон піде спочатку банку, потім у потрібні руки. Як ви здогадуєтесь, порушення організувати не проблема, особливо якщо друга частина кредиту береться, коли перша використана лише наполовину. Чому не віддати в заставу саму будівлю аеропорту, яка будується за кредитні кошти — не зрозуміло. Зауважу, що проект рішення опублікований фактично за 3 дні до сессії. Мабуть тому, що влада піклується, щоб всі громадяни були в курсі.

Нарешті ахметівські юристи почали відпрацьовувати свої гроші та вигадали гарну схему. А головне — законну. Бо, наприклад, схема по конкурсу по управляючим компаніям сиплеться в судах.
Якщо раніше передбачалась передача Вельтуму землю в оренду на 19 років, зараз трохи складніше. Як кажуть, ті ж самі, але в профіль.
Зараз земля знаходиться у постійному користуванні у КП «Коммунсантрансекологія». Тобто КП користується землею завжди та майже безкоштовно. Що хоче зробити більшість? Передати цьому КП землю в оренду на 19 років із правом передачі цієї ж землі в суборенду Вельтуму.
І хоча мерія каже, що гроші будуть йти у бюджет, але:

  1. КП і так сьогодні має платити в бюджет земельний податок згідно із законом.
  2. гроші будуть йти у КП, а не в бюджет (на сьогодні лише 25% ПРИБУТКУ йде до бюджету, і якщо прибутку нема, то нічого до бюджету не йде — це рішення ми також затвердимо завтра). Директором КП є депутат опозиційного блоку Юрій Дорошенко. Короткий звіт по його діяльності можна прочитать тут
  3. Умови договору, як і ставки оренди та суборенди в рішенні не визначені.

Вангую — чекайте наступних сесій рішення про надання пільг по платі за землю для полігонів.

Катерина Константинова

Що це значить? можна тримати місто в заручникам спекулюючи питанням сміття при будь якій владі. Ну і рішення це, не те що опубліковано невчасно, воно не опубліковано від слова зовсім.

Що робити — думайте самі. Примаймні приходьте на сесію глянути в депутатські бєзстижі очі.

Читайте новости Запорожья в нашем Telegram: t.me/akzentzp , Twitter и подписывайтесь на канал в Youtube, а также наш Instagram.

27.03.2019 09:05

Об Авторе

Александр Чубукин