Війна, Новини, Україна

Російські загарбники не проводять на ЗАЕС ремонти й техобслуговування у повному обсязі

Російські загарбники не проводять на ЗАЕС ремонти й техобслуговування у повному обсязі
09.07.2024 14:24

На тимчасово окупованій Запорізькій атомній електростанції росіяни не виконують регламентів безпеки, зокрема — не проводять ремонти в повному обсязі. Наразі стан обладнання станції невідомий.

Про це повідомив голова Державної інспекції ядерного регулювання Олег Коріков.

«На сьогодні фактично невідомий детально технічний стан обладнання і систем безпеки на Запорізькій АЕС. Мова йде про трубопроводи, машини, механізми, насосне обладнання», — сказав Олег Коріков.

За його словами, РФ не проводить ремонти й технічне обслуговування в належних обсягах, а також не виконує регламентів безпеки.

Глава Держінспекція ядерного регулювання підкреслив, що Енергоатом і МАГАТЕ не отримують інформацію із системи радіаційного моніторингу на ЗАЕС в онлайн-режимі. Він зазначив, що вся система охоплює 18 станцій моніторингу, 4 з яких — виведені з ладу.

«Це зменшує наші можливості контролю радіаційного стану на Запорізькій АЕС та прилеглій території», — підкреслив очільник ДІЯРУ.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про атаку безпілотниками однієї з електропідстанцій поблизу міста Енергодар, внаслідок чого 8 працівників Запорізької АЕС зазнали поранень.

Підписуйтесь на Акцент в


09.07.2024 14:24


Об Авторе

Катерина Касімова