Новини, Суспільство, Экология

Штрафи від 3000 гривень: жителям Запоріжжя нагадали про важливу заборону

Штрафи від 3000 гривень: жителям Запоріжжя нагадали про важливу заборону
07.11.2023 17:01

Державна екологічна інспекція Південного округу нагадала про сувору заборону спалювання сухої трави та опалого листя. За порушення накладаються штрафи від 3 до 150 тисяч гривень.

Про це повідомляє Акцент з посиланням на екоінспекцію.

Так, під час спалювання рослинності руйнується ґрунтовий покрив та всі наявні в ньому поживні речовини. З листям згорають корисні комахи, знищується насіння і коріння рослин, зазнають пошкоджень нижні частини дерев і кущів, верхні частини їхнього коріння. У вогні можуть загинути й постраждати звірі, плазуни, земноводні — вони згорають або задихаються.

Окрім цього, під час спалювання трави й бур’янів разом з димом вивільняються чадний газ, окис азоту, пестициди та радіонукліди. З листя чи трави, що тліють, виділяється бензопірен, який викликає онкологічні захворювання. З димом вивільняються діоксини, які можуть викликати проблеми з репродуктивним здоров’ям та розвитком, ураження імунної системи, гормональні порушення та рак.

Спалювання листя і трави в Україні є незаконним і передбачає адміністративну, а подекуди й кримінальну відповідальність.

За спалювання сухої трави й листя передбачений штраф від 3 060 до 6 120 грн (для посадових осіб від 15 300 до 21 420 грн).

Якщо спалювання відбувалося на території природно-заповідного фонду – 6 120 до 12 240 грн (для посадовців – від 21 420 до 30 600 грн).

За знищення чи пошкодження лісових масивів, зелених посадок навколо населених пунктів, вздовж залізниці – 90 тис. – 150 тис. грн.

Якщо під час пожежі внаслідок спалювання трави чи листя загинули люди, за це загрожує від двох до п’яти років ув’язнення.

Під час дії воєнного стану в Україні спалювання сухостою може бути прирівняне до диверсій.

Підписуйтесь на Акцент в
07.11.2023 17:01


Об Авторе

Ира Крамаренко