Новости, Политика

«Тайное проникновение и шпионаж»: как Брыль отреагировал на конфликт с запорожским журналистом

«Тайное проникновение и шпионаж»: как Брыль отреагировал на конфликт с запорожским журналистом

DSC_0357Глава Запорожской ОГА Константин Брыль прокомментировал вчерашний инцидент с журналистом, главредом газеты «Суббота» Богданом Василенком.  Напомним, вчера Брыль по словам Василенко, при помощи охраны заставил покинуть его совещание в ОГА, при этом сказав, что это «моё совещание», и он пускает на него тех, кого сочтет нужным.

В своём ответе в Фейсбук Брыль ситуацию описал в ярких красках. Здесь используется  формулировки «скандалист», «проникновение», «шпионаж», «развлечения» и так далее.  Текст свой губернатор сопроводил характерной картинкой с подписью. Также Константин Иванович подчеркнул, что совещание по вопросам развития Хортицы было закрытым.

Це завжди яскраво: коли рейтинги намагаються підняти через реноме скандаліста.

Сьогодні знову зустрівся з «акулою пера», паном Василенком. Який під виглядом учасника, проник на нараду, що проходила в облдержадміністрації. Захід був присвячений проблемним питанням розвитку острова Хортиця. Зокрема: забезпечення протипожежної безпеки Національного заповідника «Хортиця» в літній період, охорони режимних об’єктів на острові (мостові переходи «мостів Преображенського» та арочного мосту).

Чому журналіст вирішив, що цей захід був «открытым совещанием в областной администрации» – незрозуміло. Адже на сайті ОДА не було традиційних анонсів та запрошень. Хоча про відкриті робочі заходи, їх час, місце проведення та тематику завжди повідомляється на сайті облдержадміністрації. Більш того, зважаючи, що захід був закритим – на нього не запрошувались і представники Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА. Тобто, пан Василенко був єдиним, хто вирішив оприлюднити те, що обговорювалось під час наради.

Аби у громадськості не виникало питань – поясню. «Закритими» в облдержадміністрації називаються заходи, де розглядаються документи службового користування (ДСК). Про проведення робочих заходів закритого характеру повідомляються тільки запрошені на них особи. Відповідно до ч. 2 ст. 25 Закону України «Про інформацію», журналіст має право безперешкодно відвідувати приміщення суб’єктів владних повноважень, ВІДКРИТІ заходи, які ними проводяться, та бути особисто прийнятим у розумні строки їх посадовими і службовими особами, крім випадків, визначених законодавством.

Водночас, згідно зі статтями 20, 21 Закону України «Про інформацію», будь-яка інформація є відкритою, крім тієї, що віднесена законом до інформації з обмеженим доступом. Інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація.

Зважаючи, що в ході робочої наради мали підніматися питання, які містять в собі інформацію для службового користування, формат заходу з самого початку мав закритий характер. І я сподіваюсь, що пан Василенко проник до облдержадміністрації не з метою шпигувати та вивідувати таємну інформацію. Не розібравшись в темі та нюансах робочої наради, він прийшов на захід в якості учасника. І стверджує, що я «под угрозой применения физической силы выгнал» журналіста з наради. При цьому він не каже, що сам провокував конфлікт. Він поводився зухвало і цинічно, чим і привернув до себе увагу. Аби присутні мали змогу обговорити ті питання, заради яких зібралися – я попросив провокатора покинути робочу нараду добровільно. І фізичної сили до нього ніхто не застосовував.

Я розумію, що зважаючи на період відпусток, тем для публікацій все менше. Тож не дивно, що замість Хортиці журналіст пише про «скандал». Не так важливо, що він його створив власноруч…

Як стверджує пан Василенко: «Возможно, если бы сегодня не сдавалась в печать газета, я бы продолжил веселье». Тож я дуже прошу його: в майбутньому піднімати власний рейтинг та розважатись іншим чином.

36896892_454770058327970_5474036896512344064_n

11.07.2018 07:45

Об Авторе

Александр Чубукин