Здоров’я, Новини, Суспільство

Цього тижня в Україні переведуть годинники: як підготувати організм

Цього тижня в Україні переведуть годинники: як підготувати організм
23.10.2023 16:37

Переведення годинника на зимовий час традиційно відбувається в останню неділю жовтня. Цього року ця дата випадає на 29 жовтня.

Так, у наступну неділю, 29 жовтня годинники потрібно перевести на 1 годину назад о 04:00 годині ранку. Усі електронні прилади, які підключені до мережі, переведуть час самостійно. Вручну потрібно буде перевести тільки старі мобільні телефони та механічні годинники.

Як підготуватися до переведення годинників?

Перехід на зимовий час восени сприймається трохи легше, ніж весною — на літній. Це пов’язано також й зі сном. Бо навесні ми починаємо спати на годину менше і потрібен час для адаптації.

А восени — ми спимо на годину довше. І адаптація, хоч й буде легша, вона все одно буде потрібна. І найголовніше — за найближчий тиждень пристосувати свій організм до нового графіку сну.

Для цього потрібно:

  • Зсувайте час засинання та прокидання своєї сім’ї по 5-10 хвилин щодня. І намагайтеся спати не менше 7-9 годин на добу.
  • Обов’язково провітрюйте спальню ввечері перед сном та зранку.
  • Частіше гуляйте на свіжому повітрі, за будь-якої погоди — це допомагає наситити організм киснем.
  • Дотримуйтеся здорового харчування та графіку прийому їжі.
  • Намагайтеся зменшити найближчим часом стрес у повсякденному житті. Якщо ви важко реагуєте на зміни — пересуньте, по можливості, усі важливі справи на 1-2 тижні.
  • Фізичні тренування теж варто пересунути — якщо ви займалися спортом ввечері, то варто їх перенести на ранок.
  • Облаштуйте вашу спальню так, щоб ваш сон був корисним — режим температури та вологи, приберіть зайві джерела світла вночі.

Варто також зменшити використання електронних пристроїв перед сном — хоча б на декілька годин. Не варто перед сном їсти щось важке, бо це буде заважати якісному сну та сприяти пробудженню вночі. Про це пише РБК-Україна.

Підписуйтесь на Акцент в
23.10.2023 16:37


Об Авторе

Ира Крамаренко