Здоров’я, Новини, Суспільство

У МОЗ попередили про зростання захворюваності на грип та COVID-19

У МОЗ попередили про зростання захворюваності на грип та COVID-19
15.09.2023 12:32

COVID-19 в Україні перейшов до категорії сезонних захворювань нарівні з грипом та іншими сезонними респіраторними інфекціями.

Про це розповів головний державний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін в ефірі телемарафону, передає Акцент.

За рік Україна реєструє близько 6 млн випадків інфекційних захворювань, 98% — це саме грип та гострі респіраторні вірусні інфекції.

«До цієї статистики буде додаватися також коронавірусна інфекція. Зростання ми очікуємо, починаючи із 40-го тижня цього року, тобто це по суті з початку жовтня», — заявив заступник міністра охорони здоров’я України.

Головний державний санітарний лікар наголосив, що COVID-19 не зникає, продовжують реєструвати випадки: до прикладу, за минулий тиждень було зареєстровано 1 200 випадків захворювань на коронавірусну інфекцію, й областями-«лідерами» тут є Дніпропетровська та Одеська області, а також Київ. Він додав, що у 200 осіб, це переважно старші за 50 років, він перетікав у доволі важкій формі, що потребувало госпіталізації. Для семи осіб ця інфекція закінчилася смертю — це невакциновані або люди похилого віку із супутніми захворюваннями.

Які штами грипу прогнозують цієї осені-зими?

«Всесвітня організація охорони здоров’я вже оприлюднила відповідні результати, особливих відмінностей від саме минулого періоду не очікується: це будуть віруси грипу типу А й В. Насправді, за попередніми прогнозами, не очікується, що це буде якийсь сезон особливої тяжкості. І, хотів би також нагадати, що вакцинація проти грипу не буде захищати від COVID-19 й навпаки. Тому тут дійсно варто зрозуміти, що людина, яка має важкі супутні захворювання або інші важкі стани, або похилий вік, вона має отримувати щонайменше 2 щеплення перед початком епідемічного сезону — і від COVID-19, й від грипу», — зазначив заступник очільника Міністерства охорони здоров’я.

Вакцинація проти грипу невдовзі стартує в Україні, тому що є відповідні рекомендації з боку ВООЗ щодо складу вакцин. Вакцина буде залишатися рекомендованою, вона буде доступна для населення на комерційному ринку, тобто через аптечну мережу. Наразі у МОЗ є підтвердження щодо отримання щонайменше 60 000 доз вакцини проти грипу, ця вакцина буде надходити в країну як гуманітарна допомога. Вона буде спрямована на рівні областей, щоб щепити на безоплатній основі медичних працівників та вагітних, оскільки це — група найвищого ризику щодо грипу.

Підписуйтесь на Акцент в
15.09.2023 12:32


Об Авторе

Ира Крамаренко