Здоров’я, Новини, Події, Суспільство

У Запоріжжі в медзакладі облаштували укриття, де можна приймати пологи (ФОТО)

У Запоріжжі в медзакладі облаштували укриття, де можна приймати пологи (ФОТО)
20.09.2023 15:32

У Дніпровському районі Запоріжжя в підвалі пологового будинку облаштували укриття в підвалі. В разі чого тут можна не тільки протриматися якийсь час, а й прийняти пологи і надати належну медичну допомогу породіллям і новонародженим.

Про це повідомляє Акцент з посиланням на міську раду.

Від початку війни ми своїми силами, силами спеціалістів і служб відремонтували водопостачання, вентиляцію. Міські служби нам допомагали, а потім на сесії міськради виділили кошти і приблизно в середині цього року укриття набуло такого вигляду, яке воно має зараз. Це досить стерильні умови. Є можливість перебувати там матерям з новонародженими і медперсоналу, — наголосив директор медзакладу Юрій Бессарабов.

В укритті відремонтували підлогу, стелю й стіни. Облаштували санвузли й душову кімнату, зробили приточно-витяжну вентиляцію, два входи/виходи – один з яких аварійний. Тут є все необхідне для перебування породіль з новонародженими: автономне освітлення і водопостачання, запас їжі, води – питної і технічної — навіть пологовий зал з операційною, кімнатою інтенсивної терапії та місцем для відпочинку вагітних.

Загальна площа укриття – 80 кв. м, одночасно тут можуть розташуватися до 60 осіб.

На випадок пологів під час оголошення повітряної тривоги у медзакладі також підготували резервний пологовий зал на першому поверсі будівлі. Приміщення не має вікон та оточене щільними зовнішніми стінами. Поруч кімната для відпочинку породіль з новонародженими. Тут також передбачили всі зручності, зокрема окремий санвузол і душову.

Загалом, від початку повтомасштабного вторгнення пологи в цьому залі приймали двічі.

Підписуйтесь на Акцент в
20.09.2023 15:32


Об Авторе

Ира Крамаренко