Новини, Суспільство, Фото-відео

У Запоріжжі відкрили унікальну новорічну ялинку, прикрашену вишитими іграшками (ФОТО)

У Запоріжжі відкрили унікальну новорічну ялинку, прикрашену вишитими іграшками (ФОТО)
03.12.2023 19:01

у Незламному Хабі в Запоріжжі встановили ялинку, яку прикрасили майстрині ГО “Запорозькі берегині”. Вони власноруч вишили кульки і іграшки. Аналогів такої ялинки в Україні більше немає.

Як це було, дивіться у репортажі Акценту.

Колекцію вишиваних іграшок створили 10 запорізьких майстринь.

Нашому проєкту вишиваних кульок вже третій рік, але так вийшло, що ми їх даруємо всім, але багато людей їх не бачать. Саме сьогодні ми вирішили презентувати Запоріжжю нашу вишивку, щоб у кожного мешканця міста було своє маленьке свято, — розповіла Координатор організації «Запорізькі берегині» Олена Шевчук.

Кожна кулька вишита у автентичному стилі. Багато з них містять старовинні українські символи, а на деяких вишиті побажання. Поряд ялинкою в Незламному Хабі також проходила виставка майстринь, які роблять ляльки мотанки.

Ми вишивали прикраси для ялинок в церквах, вишивали писанки, а також робимо мотанки. Деякі наші дівчата шиють адаптивний одяг, а коли залишаються клаптики, то я роблю свої мотанки. Деякі з них роздають пораненим. Я вишиваю весь час символи, коди сили українські — шиповник, восьмикутну зірку, дерево життя, соняшник, — розповіла майстриня Людмила Гармаш.

Її мотанки також були подаровані Борис Джонсону, родині Зеленського, Залужному, а також іншим іноземним представникам, які надають підтримку Україні.

Окрім прикрашання ялинки, під час заходу також відбувся майстер-клас зі створення новорічних янголів.

Підписуйтесь на Акцент в
03.12.2023 19:01


Об Авторе

Ира Крамаренко