Уряд змінив порядок надання допомоги на проживання для внутрішньо переміщених осіб
13:09 15 Вересня 2025
Новини
Кабінет Міністрів України ухвалив постанову від 26 серпня 2025 року №1033, якою внесено зміни до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам (ВПО).
Документ спрямований на посилення соціального захисту переселенців та удосконалення механізмів призначення і виплати державної допомоги.
У серпні 2025 року сплив термін виплати допомоги на проживання для деяких внутрішньо переміщених осіб з найбільш вразливих категорій, які отримували виплату попередні три шестимісячні періоди.
Без додаткового звернення на наступний шестимісячний період буде продовжено виплати:
- Особам пенсійного віку, які отримують пенсію, розмір якої не перевищує чотирьох розмірів прожиткового мінімуму (9 444 гривень);
- Особам з інвалідністю I чи II групи, дітям з інвалідністю віком до 18 років, дітям з важкими захворюваннями;
- Дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, та особам з їх числа віком до 23 років, зокрема таким, які перебувають у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях, а також батькам-вихователям, прийомним батькам та опікунам (піклувальникам).
Іншим претендентам для продовження виплат потрібно подати заяву.
Нагадуємо, що розмір виплат становить:
- 2000 грн – на одну дорослу особу;
- 3000 грн – на одну дитину або особу з інвалідністю.
Допомога виплачується щомісяця, на кожного члена родини ВПО, з вразливих категорій українців або тим, які мають низькі доходи.
Серед ключових нововведень:
- розширення кола отримувачів: військовослужбовці, правоохоронці та інші категорії осіб, які перебувають на обліку як ВПО, отримають право на допомогу під час лікування чи реабілітації після поранень і травм, отриманих унаслідок бойових дій;
- уточнення умов повторного звернення: допомога надаватиметься на один шестимісячний період із можливістю подальшого продовження відповідно до законодавства;
- поновлення виплат для працездатних осіб: якщо після припинення допомоги вони зареєструвалися у центрі зайнятості або розпочали трудову діяльність, виплати відновлюватимуться з місяця, коли ці кроки були здійснені;
- нові підстави для відмови: допомогу не нараховуватимуть у випадках, коли ВПО або член її сім’ї здає в оренду власне житло, навіть якщо воно знаходиться на територіях активних чи потенційних бойових дій.
Таким чином, оновлений порядок враховує як необхідність посилення підтримки переселенців у складних життєвих обставинах, так і контроль за використанням державних ресурсів.
Щоб бути першими в курсі новин Запоріжжі та України, підписуйтесь на соцмережі Акценту: 🔗YouTube | TikTok | Instagram | Телеграм | Facebook | Х