Здоров’я, Новини, Події, Суспільство

В Україну прийшов новий штам COVID-19: названі симптоми

В Україну прийшов новий штам COVID-19: названі симптоми
19.10.2023 17:01

В Україні виявлено 10 випадків штаму «Еріс» — підвиду COVID-19. Його зафіксували у 6 областях: Дніпропетровська, Закарпатська, Сумська, Хмельницька, Тернопільська, Чернівецька області.

Про це повідомляє Акцент із посиланням на Міністерство охорони здоров’я у Facebook.

«Еріс» — це варіант штаму коронавірусу SARS-CoV-2 «Омікрон». У період з 2 по 8 жовтня зареєстровано 5 186 випадків захворювання на COVID-19, 18 — летальних, серед людей старше 30 років, — йдеться в повідомленні.

Симптоми «Ерісу» такі ж, як і за інших відомих штамів COVID-19. Це біль у горлі, нежить, задишка, ломота у тілі, головний біль, лихоманка. Специфічна відмінність «Ерісу» — це додаткова мутація шипового білка, який швидше вражає ослаблений імунітет. Однак, за оцінками ВООЗ, глобальний ризик для громадського здоров’я населення даного штаму оцінюється як низький.

Основою для захисту проти тяжкого перебігу COVID-19 є курс із трьох щеплень. Отримання двох доз первинної вакцинації та бустерне щеплення, яке вводять через 5 місяців після первинної вакцинації. Додатковий бустер можна отримати після консультації з сімейним лікарем чи у пункті щеплення.

Вакцинація проти COVID-19 в Україні залишається безоплатною.

Дивіться також: Запоріжців попередили про ситуацію з грипом, ГРВІ та COVID-19: які штами вірусів очікуються у 2024 році

Підписуйтесь на Акцент в
19.10.2023 17:01


Об Авторе

Ира Крамаренко