Новини, Суспільство, Экономика

В Запоріжжі повністю припинять постачання гарячої води та перерахують тарифи на абонплату і тепло

В Запоріжжі повністю припинять постачання гарячої води та перерахують тарифи на абонплату і тепло
20.07.2022 14:30

Міська влада Запоріжжя в умовах війни готується до надскладного опалювального сезону. Мешканцям Запоріжжя повністю відключать гаряче водопостачання.

Відповідний проект рішення міської ради опублікований на сайті запорізької мерії, інформує Акцент.

Як зазначається в документі, за останні роки серед мешканців міста значно зменишився попит на користування послугою з централізованого постачання гарячої води.

«З 2013 року спостерігається поступове зниження споживання води на потреби гарячого водопостачання. Однак, починаючи з кінця лютого 2022 року із введенням воєнного стану на території України, відбулося різке зниження обсягів споживання гарячої води. Якщо за січень – лютий 2022 року, у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року, зниження складало в середньому 1,5%, то за березень – квітень 2022 року цей показник зріс до 31%. По районам міста коливання складає від 15,5% до 83%», — говориться в пояснювальній записці.

В цілому споживання гарячої води за період 2013-2021 років зменшилося на 56%. За останні роки майже всі великі міста України відмовилися від централізованого горячого водопостачання. До останнього часу гаряча вода постачалася лише в Києві та Запоріжжі.

Крім того, в мерії зазначають, що на наступний опалювальний сезон для міста Запоріжжя затверджені ліміти природного газу на 10% менші за попередній період. Таким чином, виходячи зі складної ситуації що склалася у воєнний час, а також з метою економії енергоресурсів, пропонується концерну МТМ зупинити з 1.10.2022 надання послуги з гарячого водопостачання та постачання теплової енергії на індивідуальні теплові пункти, які використовуються для виробництва гарячої води для всіх категорій споживачів

Крім того, концерну Міські теплові мережі необхідно буде перерахувати тарифи на теплову енергію у зв’язку з новими обставинами.

При цьому існуючі комунікації та системи мають бути збережені у справному стані. Необхідні роз’яснення такою моє надати Антимонопольний комітет України. Як повідомляється, наступний перегляд розміру абонентської плати на постачання теплової енергії буде виконаний на наступний плановий період з 01.11.2022 по 30.10.2023. При цьому враховано буде лише ті функції та витрати, які планується надавати. Чи буде і далі нараховуватися абонетська плата за гяряче водопостачання до осені, поке не відомо.

У випадку зупинення функціонування гарячого водопостачання в місті Запоріжжі з 01.10.2022, потреба Концерну «МТМ» у фінансовій допомозі з бюджету Запорізької міської територіальної громади для поточних розрахунків за природний газ, холодну воду та на виплату заробітної плати до кінця 2022 року буде зменшена на 502 млн. грн.

Підписуйтесь на Акцент в

20.07.2022 14:30


Об Авторе

Александр Чубукин