Без рубрики

Якими будуть можливі зимові відключення світла: огляд повідомлень

Якими будуть можливі зимові відключення світла: огляд повідомлень
24.09.2023 19:01

В Україні все частіше порушують питання можливих відключень електроенергії під час опалювального сезону. У зв’язку з цим українці почали запасатись генераторами, зарядними станціями, павербанками. При цьому в Міністерстві енергетики стверджують, що країна до проходження опалювального сезону готова.

Як повідомляється на сайті Кабміну, таку заяву зробив міністр енергетики Герман Галущенко.

При цьому він назвав єдину умову, яка восени та взимку може вплинути на відключення електроенергії – це атаки Росії.

Галущенко зазначив, що зараз енергетики роблять усе можливе, щоб такі відключення, якщо вони будуть наслідком енергетичного терору, були короткочасними. Міністр додав, що вже напрацьовано чимало рішень, які випробували і минулої зими. А зараз їх модифікували, щоб забезпечити українців електроенергією.

Галущенко підкреслив, що найближчими тижнями в рамках ремонтної кампанії на енергооб’єктах планується завершити ремонт та відновлення об’єктів генерації та передачі.

Виконавчий директор ДПЕК Дмитро Сахарук розповів, чи можна уникнути блекаутів цієї зими.

Так, за словами Сахарука, важливим чинником, який впливає на стабільність енергопостачання є відсутність обстрілів. Таким чином, якщо не буде нових атак, відключати електроенергію не потрібно. До того ж Україна має можливість залучати імпортну електроенергію у разі нестачі власного виробництва.

Проте обстріли та можливі пошкодження енергооб’єктів можуть вплинути на ситуацію. При цьому виконавчий директор ДПЕК розглядає кілька сценаріїв можливого розвитку подій, включаючи швидкий ремонт пошкоджених об’єктів та відновлення електропостачання, а також можливість відключення окремих районів для збалансування попиту та пропозиції на електроенергію.

Сахарук нагадав, що минулої зими було помітне покращення в організації графіків відключень та роботи енергетичних компаній. Світло не включали тільки в тому випадку, якщо ступінь руйнування був дуже великий.

«У нас були такі райони, навіть області, де було повністю знеструмлено великі міста та багато населених пунктів. Це через те, що сильно пошкоджені підстанції або генерація», — зазначив виконавчий директор ДПЕК.

За його словами, енергетики вже мають досвід роботи у критичних ситуаціях та дещо змінили графіки.

Підписуйтесь на Акцент в
24.09.2023 19:01


Об Авторе

Игорь Гурьев