Новини, Події, Політичні новини

Юлія Тимошенко: Влада свідомо знищує індустріальний потенціал України

Юлія Тимошенко: Влада свідомо знищує індустріальний потенціал України
14.05.2024 09:02

Деіндустріалізація країни – недопустима. «Батьківщина» оскаржуватиме у Конституційному суді закон про знищення індустріального потенціалу України.

Про це заявила голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час парламентського обговорення законопроєкту №9387.

Йдеться про створення спеціального фонду поза межами державного бюджету, до якого будуть зараховуватися кошти від ліквідації промислових підприємств державної форми власності або тих, де частка держави є визначальною. До того ж кошти з цього Фонду підуть не на розвиток країни, а на ліквідацію нових промислових підприємств.

За словами Тимошенко вказаний закон разом із попередньо ухваленими започатковує масштабний план з ліквідації індустріального потенціалу країни.

«Таке може відбуватися тільки в країнах, які поставили за мету не розвиток економіки, високотехнологічних галузей, а деіндустріалізацію країни», – зазначила лідерка «Батьківщини».

На переконання Тимошенко, понад 3 тисячі оснащених промислових майданчиків з підведеними комунікаціями планують просто ліквідувати. Лідерка «Батьківщини» дорікнула прем’єр-міністру тим, що оголошена ним стратегія перетворення України на ресурсний центр Європи якраз реалізується подібними законами.

«Ми можемо бути тільки власним ресурсним центром. Всі багатства, всі можливості, весь потенціал країни мусять працювати винятково на українську націю», – вважає Юлія Тимошенко.

Її також обурив той факт, що подібні рішення ухвалюються без згоди українського народу – під час війни, без проведення референдуму.
Юлія Тимошенко вважає, що ухвалений закон суперечить Конституції України, Бюджетному кодексу і має безліч негативних висновків профільних і експертних управлінь. Вона звинуватила владу у фальсифікації законодавчого процесу, адже ухвалення закону відбулося всупереч рішенню Конституційного Суду, яке забороняє ставити на голосування в залі будь-яке питання, яке потребує 226 голосів, якщо в залі немає 226 нардепів. Натомість під час голосування за правки були присутні лише 11 нардепів.

«Ми оформлюємо конституційне подання, зберемо підписи депутатів і подамо до Конституційного Суду про неконституційність цього закону і подамо в суд загальної юрисдикції про визнання взагалі такого процесу постановки правок нелегітимним, неконституційним, абсурдним і злочинним», – заявила Юлія Тимошенко.

Підписуйтесь на Акцент в
14.05.2024 09:02


Об Авторе

Александр Чубукин