Здоров’я, Новини, Суспільство

Запорізький лікар розповів, про основні симптоми діабету й способи запобігти хворобі

Запорізький лікар розповів, про основні симптоми діабету й способи запобігти хворобі
14.11.2023 19:34

14 листопада світ згуртовується над питаннями профілактики діабету адже сьогодні Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом. Лікар та завідувач відокремленого підрозділу «Пологівський відділ» ДУ Запорізький «ОЦКПХ» Анатолій Груба розповів «Акценту» про основні симптоми хвороби та як запобігти діабету.

Діабет – це хронічне захворювання, при якому підвищений рівень цукру в крові виникає через відсутність достатньої кількості інсуліну або знижену чутливість клітин до цього гормону.

Анатолій Груба

Вирізняють три типу діабету:

  • Діабет І типу — характеризується недостатнім виробленням інсуліну, майже неможливо запобігти.
  • Діабет ІІ типу – коли організм неефективно викориристовувати інсулін, є найпоширенішим серед класу хвороб ендокринної системи.
  • Гестаційний діабет – розвивається у жінок під час вагітності.

Анатолій Груба наголосив, що наразі в Запорізькій області зафіксовано понад 9 тис людей із діабетом. Зокрема і сам лікар має такий діагноз.

Вперше він дізнався про хворобу при медичному втручанні. Розповідає, що було важко звикнути до нових умов життя – щоденної зарядки, прийому ліків, суворої дієти, подолання стресу та частих замірів рівню глюкози в крові.

«Звичайно було складно, але якщо дотримуватись всіх цих нових правил – в подальшому буде життя і здоров’я», — ділиться лікар.

Складові набору для заміру цукру

Діабет ІІ типу можна попередити. Для цього, каже Анатолій Груба, варто:

  • дотримуватися здорового способу життя;
  • займатися спортом не менше 150 хвилин на тиждень,
  • зменшити споживання цукру,
  • перестати палити та вживати алкоголь,
  • слідкувати за рівнем цукру в крові, артеріальним тиском та холестерином.

Несвоєчасне звернення до лікаря може призвести до важких наслідків, як от розвиток атеросклерозу судин, інфарктів, ішемічної хвороби серця тощо. Окремо наголосив, що основними факторами ризику розвитку діабету є випадки захворювання в сім’ї, малорухливий спосіб життя, зайва вага, тютюнопаління та частий стрес.

Тому, нагадує лікар, якщо ви спостерігаєте перші симптоми діабету, наприклад, надмірне сечовиділення, спрагу, постійне відчуття голоду або погане загоєння ран – краще звернутися за медичною консультацією.

Підписуйтесь на Акцент в

Авторка: Вероніка Христіч

14.11.2023 19:34


Об Авторе

Ира Крамаренко