Новини, Події, Суспільство, Экология

Жителі Запоріжжя можуть боротися зі стихійними звалищами через застосунок

Жителі Запоріжжя можуть боротися зі  стихійними звалищами через застосунок
15.04.2024 15:01

В Управлінні з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Запорізькій області відбулась спільна нарада правоохоронних органів та органів державного нагляду щодо захисту довкілля. Зокрема були розглянуті питання щодо забруднення територій, підпалу трав, вирубки лісів, замору риби, погіршення екологічної ситуації.

Журналісти Акценту звернулися до представника державного екологічного нагляду з питанням про те, як боротися з забрудненням і захаращенням прибережних територій і зон відпочинку.

Так, на початку квітня у Запоріжжі рибпатруль, водна поліція та лісничі провели спільний рейд Домахою. Зокрема, було відзначено, що багато мешканців та відпочиваючих залишають після себе сміття. Таке явище набуває поширення, оскільки люди частіше повідпочивають біля Дніпра і залишають на місці купу сміття.

Заступник начальника управління державного екологічного нагляду (контролю) біоресурсів Запорізької області Олександр Деревинський зазначив, що питання є проблемним.

Дійсно, дуже багато знаходимо зараз сміттєзвалищ. На сьогодні по області їх виявлено вже декілька десятків. У відповідні громади направлені приписи щодо прибирання територій. Також є дуже гарний застосунок ЕкоЗагроза. Через нього мешканці міста можуть звернутися, написати, де саме було виявлено порушення. Після цього державно інспекція отримає сповіщення і направить на рогляд цього звернення профільних представників. Вони зафіксують ці факти й проведуть перевірки. Якщо відповідальні представники громади не приберут території, то їх буде притягнуто до відповідальності. Можливе складання адмінпротоколу і призначення адміністративного покарання.

Повідомити про виявлене звалище можна за посиланням. Запоріжців також закликають не залишати після відпочинку сміття і дбати про навколишнє середовище, адже збитки екології і так зросли внаслідок військових дій.

Підписуйтесь на Акцент в
15.04.2024 15:01


Об Авторе

Ира Крамаренко