Війна, Новини, Погляд, Події, Фото-відео

Бутусов розкрив деталі, чому Мелітополь залишився без оборони і був швидко захоплений (ВІДЕО)

Бутусов розкрив деталі, чому Мелітополь залишився без оборони і був швидко захоплений (ВІДЕО)
19.05.2023 11:15

Події перших днів російського вторгення викликають багато запитань. Одне з них — швидке захоплення більшої частини Запорозької області, зокрема ключового міста в центрі регіону — Мелітополя. В результаті це призвело до захоплення Бердянську та оточення Маріуполя.

Як інформує Акцент, головний редактор Цензор Нет, військовий експерт Юрій Бутусов розкрив деталі на його думку помилкових переміщень підрозділів ЗСУ в перші дня війни на Запоріжжі.

Під час вчорашнього стріму на Ютуб-каналі Бутусова запитали про швидку втрату півдня України в перші дні війни. Журналіст у відповідь розкрив деталі деяких переміщень військових підрозділів, які на його думку були помилковими (або навіть преступними) і призвели до швидкого захоплення Мелітополя, Бердянську та оточення Маріуполя. Мова йде про 501-й батальон морської піхоти, що базувався у Бердянську та підрозділи полку «Азов» у м. Урзуфі, що між Бердянськом та Маріуполем.

«Це було ключове місто — Мелітополь. За нього мала будуватися вся оборона. Втримання Мелітополя означало, що ніякого коридору (сухопутного до Криму-ред) у Путіна не буде. Там така ключова віст Мелітополь — Токмак — Запоріжжя, як мала ключове значення для утримання ворога на півдні», — розповідає Бутусов.

Потім журналіст риторично запитує, чому не були підірвані мости в Чонгарі, на Херсонщині, чому не було вчасно розгорнуто війська і всім видано боєприпаси і повертається до теми передислокації підрозділів ЗСУ, що перебували у Приазов’ї на 24 лютого 2022 року.

«501-й батальон морської піхоти 24 лютого знаходився на своїй базі у Бердянську. Але його чомусь направили не до Мелітополя, а у Маріуполь. Якби він залишився у Бердянську, зайняв оборону у своєму рідному місті, біля своєї бази — там було озброєння, оснащення… То хоча б зміг би зупинити наступ російських військ на дальніх підступах, не дозволити оточити Маріуполь. Якби він висунувся до Мелітополя, то сприяв би обороні міста. У містечку Урзуф знаходився полк «Азов». Якби усі ці сили були направлені до Мелітополя, вони могли там бути миттєво, в той же день, ввечері… 25 лютого ворог не захопив би Мелітополь. Маріуполь не потрапив би в оточення 1 березня. Ворог був би зупинений на дальніх підступах. І тоді наші війська, а туди, до Мелітополя поспішала 128-а гірсько-штурмова бригада… вона просто не встигла.. Якби туди встигли всі нашій війська, то вони б посилили оборону міста і ми би не втратили так швидко Південь… «, — розкриває деталі Бутусов.

Також Бутусов запитує, чому завчасно не була організована оборона мостів у Херсонській області — Антонівського, через Каховську ГЕС та Дар’ївського…

Повертаючись до оборони Мелітополя — в мережі є кадри боїв за місто. Тоді нечисленні підрозділи НГУ, ЗСУ та тероборони, як могли стримували ворога і нанесли йому помітні втрати. Але сили були неспівставні, важкого озброєння не вистачало, як і кількості бійців на таке велике місто.

Велика шана захисникам, що прийняли не рівний бій. Вічна пам’ять загиблим. Сподіваємося, що з часом буде проведено рослідування і всі винні за швидку здачу Півдня — зрадники України будут визначені та понесуть покарання.

Підписуйтесь на Акцент в
19.05.2023 11:15


Об Авторе

Александр Чубукин