Горілка vs. текіла: ключові відмінності

Горілка і текіла належать до категорії міцного алкоголю. Обидва напої мають прозорий колір. Однак у випадку з текілою можливі винятки. На цьому подібності закінчуються. У напоїв дуже багато відмінностей, які ми сьогодні розглянемо.

AD_4nXdSbzmu8-A4sWYZr7iIDWUqvB0Syajud9yA671tCGmdKPlAw9FqEeh-qnxDvE7Ejyz60jgj_wh47Et6kELXp1RSj88P_jVNFB-GtS4LbUI-Rf0QC90sezeu93ViArGFxWZ1Nxzd8g?key=xQjfxEfzR9hr5f4Hn2wKtUKf

Регіони виробництва

Текіла – національне надбання Мексики. Вона навіть захищена на законодавчому рівні. Цей напій може виробляти тільки Мексика.

Горілку випускають у всьому світі. Так, в Україні прославилися марки Козацька Рада та Перша Гільдія. Фінляндія відома своїми напоями Koskenkorva і Finlandia. Франція пропонує еталонну горілку Grey Goose. Також ці напої випускають США, Нідерланди, Польща, Шотландія і багато інших держав світу.

Технологія виготовлення

Горілка – це розбавлений водою спирт, який може бути зроблений на основі таких культур:

  • пшениця;
  • ячмінь;
  • жито;
  • кукурудза;
  • картопля;
  • цукровий буряк.

В основу рецептури текіли покладено агаву. На пляшці високоякісного алкоголю зазначено, що він на 100% виготовлений із цих плодів. Якщо йдеться про менший вміст агави, то це може свідчити про низьку якість напою.

Витримка

Горілка не потребує витримки. Вона надходить у продаж одразу після розливу. Текіла, навпаки, проводить певний час у дубових бочках. За цією ознакою вона ділиться на чотири види:

  1. Бланко – не потребує витримки, можливі винятки, при цьому термін витримки становить не більше 2 місяців;
  2. Репосадо – проводить у дубових бочках від 2 до 12 місяців;
  3. Аньєхо – збагачується смаком протягом 1-2 років;
  4. Екстра Аньєхо – термін витримки такої текіли становить не менше 3 років.

Витримка впливає на смак текіли. Напої, які провели в бочках мало часу, вирізняються насиченим смаком агави. У композиції також присутні ноти цитрусових, трави та квітів. Під час витримки до букета додаються нові мотиви: ванілі, кориці, гвоздики, кави, карамелі тощо.

AD_4nXey53_XfjfjzmQ6cfJPZjITJf2HymMCQCy9PAm5R2CzKNxtPYZRJL7UDQqZhhYYij4E5RMUDgijglodvQp2Hnku444eJ8wE-vjyVn9W69ePvjPJpYWhYRmwQiLEzVaE8bb4H5sVtQ?key=xQjfxEfzR9hr5f4Hn2wKtUKf

Культура розпивання

Горілка і текіла набули різних традицій дегустації. Перший напій полюбився за сполучуваність із різними стравами. Завдяки цьому горілка стала невід’ємною частиною застілля. До неї можна подати практично будь-які страви. Перші: супи, борщ, юшка, солянка, окрошка, розсольник. М’ясо і риба також ідеально підходять до горілки. Причому вони можуть бути приготовані будь-яким способом. Ба більше, горілка – мабуть, єдиний алкогольний напій, який можна закушувати оселедцем. Традиційно цей напій розливають у стопки і випивають залпом, після чого приступають до дегустації страв.

Текілу подають як аперитив або дижестив, тобто до або після їжі. Її розливають у стопки caballito. Цей напій набув оригінальної культури розпивання. На тильну сторону долоні насипають трохи солі. Потім залпом випивають текілу, після чого потрібно злизати сіль і закусити часточкою лайма. Сіль і лайм можна замінити корицею та апельсином. Схема дегустації залишається такою самою.

Горілка – більш звичний для українців алкогольний напій. Текіла поки що залишається екзотичним спиртним.

Сергей Николаев
Редактор