Новини, Новини компаній, Фото-відео

Комплекс з розробки Біляївського родовища каолінів під Запоріжжям побудують за німецькими сучасними та безпечними технологіями компанії AKW (ВІДЕО)

Комплекс з розробки Біляївського родовища каолінів під Запоріжжям побудують за німецькими сучасними та безпечними технологіями компанії  AKW (ВІДЕО)
28.07.2020 12:20

На території  Павлівської ОТГ реалізується новий інвестиційний проект з розробки Біляївського родовища каолінів, в процесі реалізації якого планується побудувати кар’єр та збагачувальний комбінат за новітніми німецькими технологіями.

Будівництво запроектоване за німецьким зразком, що дозволить добувати щороку понад 100 тисяч тон каоліну.  Ця глиняна порода широко використовується при виробництві паперу, кераміки, мінеральних фарб, косметології та в іншій промисловості.

«Каолін — це спеціалізований мінерал з широким спектром застосування. Він безпечний для видобутку та переробки. В нашому технічному центрі, в Німеччині, ми провели ретельні дослідження каоліну із Біляївського  родовища. Всі результати виявилися дуже позитивними та відповідають  нормі», — розповів  керівник німецького випробувального центру AKW Apparate+Verfahren, Robert Claussnitzer.

Побудувати кар’єр планують на території Павлівської ОТГ, поблизу сіл Біляївка, Зелене та міста Вільнянськ. Там добуватимуть «білу глину» за новітніми німецькими технологіями: відкритим способом, без використання вибухових пристроїв і жодних хімічних матеріалів. Компанія-проектант працює на ринку понад 50 років. І саме за їх технічними розробками вже виготовлене обладнання для збагачення каоліну в Запорізькій області.

«Ми не плануємо використовувати будь-які хімічні засоби, що можуть нашкодити навколишньому середовищу. Виключно впровадження системи мокрого механічного збагачення і замкнутого водообігового циклу. А це – мінімальне споживання прісної води. Обов’язково проведемо рекультивацію кар’єру після добування», — наголошує керівник німецького випробувального центру AKW Apparate+Verfahren, Robert Claussnitzer.

Проби  ґрунту та води із  Біляївського родовища були направлені для дослідження в «Запорізький обласний лабораторний центр МОЗ України», в лабораторії Німеччини та Інститут громадського здоров’я імені Олександра Марзєєва. Всі вони підтвердили якість покладів та безпечність добування каоліну на цій місцевості.

«Якісний каолін  знайти непросто. І коли ми отримали зразки сировини від Біляївського збагачувального комбінату, ми були налаштовані оптимістично, так як знали, що він походить з України, яка славиться якісною сировиною. Каолін Біляївського родовища буде перероблений у висококласний каолін» — наголошує керівник німецького випробувального центру AKW Apparate+Verfahren, Robert Claussnitzer.

кар’єр Хіршау у Німеччині розробляється вже 150 років

У результаті пілотних випробувань компанія «Біляївський збагачувальний комбінат» та німецькі розробники AKW Apparate+Verfahren уклали угоду на виконання інженерних робіт для заводу «під ключ» зі збагачення каолінової руди. Угода передбачає повну відповідальність німецьких технологів за розробку, постачання та функціонування необхідного обладнання, що виготовили спеціально під потреби та особливості Біляївського родовища.

«Ми хочемо ще раз підкреслити, що якість сировини Біляївського каолінового родовища в поєднанні з передовими технологіями нашою компанії приведе цей проект до великого успіху» —  керівник німецького випробувального центру AKW Apparate+Verfahren, Robert Claussnitzer.

Поява каолінового кар’єру на території ОТГ цілком безпечна для здоров’я населення та навколишнього середовища. Це підтвердила низка фахових експертів, зокрема результати лабораторій Німеччини.

«Ми вже багато разів пояснювали ,що всі сучасні заводи з переробки каоліну можуть бути розташовані поруч з екологічно чистими туристичними і сільськогосподарськими районами, розважальними центрами навіть з наявністю басейнів на відстані близько 50-100 м.» — наголосив інженер-технолог відділу розвитку та продажу німецького випробувального центру AKW Apparate+Verfahren, Ulrich Peuser.

Для місцевої громади реалізація проекту має свої переваги — створення  близько сотні робочих місць та щорічні грошові надходження до бюджету ОТГ.

«Після запуску підприємства загальний обсяг податкових надходжень складе близько 30 мільйонів гривень. Ці гроші будуть розподілені між Павлівською громадою і держбюджетом» — запевнив засновник ТОВ «Біляївський збагачувальний комбінат» Олександр Вотінцев.

Подібні каолінові кар’єри вже успішно функціонують на Вінниччині, в Миколаївській, Донецькій та Кіровоградській областях. Є цілком безпечними і приносять значний прибуток для місцевих бюджетів. Майже весь каолін, що там добувають, експортують переважно в країни колишнього Радянського Союзу, а також в Індію, Єгипет, Фінляндію, Німеччину та інші країни Європи.

Підписуйтесь на Акцент в

28.07.2020 12:20


Об Авторе

Сергей Николаев