Війна, Новини, Суспільство

На ТОТ Запорізької області немає можливості постачати гуманітарну допомогу, — Іван Федоров

На ТОТ Запорізької області немає можливості постачати гуманітарну допомогу, — Іван Федоров
09.07.2024 11:35

На сьогодні понад 70% Запорізької області окуповано. Можливості постачати гуманітарні ресурси на ТОТ немає.

Про це в прямому ефірі повідомив голова Запорізької ОВА Іван Федоров.

Як розповів посадовець, вже понад рік відсутня можливість гуманітарно підтримувати українців, які залишились у тимчасовій окупації. 

«Що стосується окупованої території, то зв’язку і постачання ні гуманітарних ресурсів, ні будь-чого іншого — немає такої можливості, тому що сьогодні шлях на окуповану територію, він займає 4-5 днів, і це ж щонайменше 4-5 кордонів, починаючи від польського, білоруського, ерефівського, а потім ще й на території тимчасово окупованого Криму, тимчасово окупованої Запорізької області, тож нічого туди не доїжджає вже більш ніж рік», — зазначив очільник області.

У прифронтових населених пунктах (Оріхів, Гуляйполе, Степногірськ та ін) гуманітарна ситуація залишається контрольованою.

За словами Івана Федорова, місцеві громади й адміністрації роблять все можливе, аби забезпечити людей, які там лишаються, адже евакуюватись вони не панують.

«Сьогодні про евакуацію масово не йдеться, всі ті мешканці, хто хотів виїхати, вони вже виїхали, сьогодні поліція, рятувальники готові забезпечувати евакуацію, але мало бажаючих, за останній тиждень це декілька людей, хто погодився виїхати», — зазначив голова Запорізької ОВА.

Внаслідок постійних обстрілів:

  • без газопостачання перебуває 40 населених пунктів (понад 14  тис. абонентів);
  • без електроенергії — 50 населених пунктів (3,7 тис. осіб);
  • без води — 14 населених пунктів.

Голова додав, що минулої суботи чотирьом громадам — Гуляйпільській, Комишуваській, Степногірській та Вільнянській було передано автівки для виконання гуманітарних місій на території громад, які отримали завдяки посольству Німеччини в Україні.

Підписуйтесь на Акцент в
09.07.2024 11:35


Об Авторе

Катерина Касімова