Стало відомо, скільки українців планують повернутися з Польщі додому
19:03 31 Травня, 2023

Згідно з даними соціологічного дослідження «Громадяни України на польському ринку праці. Нові виклики і перспективи», яке було проведене Міграційною платформою EWL, Фондом підтримки мігрантів на ринку праці EWL та Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету, 62% українців у Польщі планують повернутися в Україну в найближчій або довшій перспективі.
Ця рішучість повернутися обумовлена переживаннями за близьких українців і браком коштів на проживання.
Дослідження вказує, що 60% опитаних є довоєнними мігрантами, а 40% – воєнними біженцями, які прибули після 24 лютого 2022 року. Жінки становлять 67% респондентів загалом, а серед воєнних біженців цей показник становить 92%. Половина опитаних приїхала до Польщі з дітьми, а 35% українців, що проживають у Польщі, добре володіють польською мовою.
Дослідники також зауважили, що серед воєнних біженців 30% висловили бажання залишитися в Польщі, тоді як 50% українців у Польщі мають намір подавати документи на отримання посвідки на проживання.
Стимули залишитися в Польщі, які назвали респонденти, включають наявність друзів та знайомих, які проживають в Польщі, доброзичливе ставлення поляків до громадян України, культурна близкість та схожість мов, а також легкість знаходження роботи в Польщі.
Натомість фактори, які заважають залишитися в Польщі, включають переживання за близьких в Україні, недостатні кошти для проживання, складнощі у пошуку роботи, обмежений доступ до медичних послуг, економічну ситуацію в Польщі та обмежене знання польської мови (це особливо стосується 10% довоєнних мігрантів та 25% воєнних біженців).
Опитування було проведене серед довоєнних мігрантів та воєнних біженців у різних містах Польщі, таких як Варшава, Краків, Вроцлав, Ґданськ, Познань, Люблін, Жешув, Бидґощ, Ґожув, Ольштин, Тарнув, Тчев, Ополе, Устронь, Шидловці та Вадовіце, з 4 по 13 березня 2023 року. Дослідженням було охоплено 500 осіб, а інтерв’ю проводилися безпосередньо, українською мовою.