Новини, Суспільство, Україна, Эксклюзив

Итоги 3 лет Революции Достоинства по мнению запорожских активистов Евромайдана

Итоги 3 лет Революции Достоинства по мнению запорожских активистов Евромайдана
21.11.2016 13:10

maxresdefaultВот уже третий год 21 ноября Украина отмечает «День Гідності та Свободи». Какие изменения произошли за прошедший период в нашей стране и городе? «Акцент» поинтересовался мнением запорожских активистов, а также обычных горожан, принимавших активное участие в Евромайдане.

В опросе приняли участие активисты, которые не являются действующими депутатами и чиновниками. Единственным исключением стал журналист Владимир Москаленко, ныне депутат запорожского городского совета. Именно он тогда, после жестокого разгона Майдана 26 января, «потерял» на площади карандаш и призвал всех  на гео поиски.

Всем участникам были заданы вопросы: Какие положительные изменения Вы можете отметить за 3 года? Что не удалось еще сделать?

Владимир Москаленко (журналист, депутат городского совета):

«Відбулася часткова зміна персоналій у владі. Суспільство позбулося частини «геополітичних» ілюзій. Поступово в суспільстві вкорінюється думка, що не варто очікувати, що хтось все зробить за нас: захистить від ворога, подолає корупцію, зміцнить економіку. Очікування швидких змін у частини співгромадян змінилося певною втомою, значною мірою викликаною тим, що на швидкі зміни у верхівки влади забракло політичної волі. Натомість лише говоряться хороші, правильні слова у величезній кількості. Однак, треба розуміти, що ми, насправді, лише на початку шляху».

Екатерина Коротченко (общественная активистка):

«В основном, за 3 постреволюционных года изменения произошли по вынужденным причинам. Самым большим изменением стала окрепшая сформированная армия, и только потому, что в стране война. Также наконец-то начался активный переход на электронные сервисы в сфере государственных услуг. Стали больше внимания уделять государственному языку (квоты на радио, гораздо меньше стало русскоязычных школ). Ну и, конечно, самое главное достижение — самоорганизация и патриотизм общества. Много чего еще нужно сделать, всего и не перечислить».

Евгения Капля (общественная активистка):

«В Запоріжжі після перемоги «Майдану» в 2014 році почали намічатися реальні зміни щодо подолання корупції. Проте так було недавого. Була сформована Народна Рада , що складалася з патріотів Запорізького Майдану, яка вподальшому, вже до кінця року, розділилась та почала вирішувати тільки внутрішні протиріччя.  Влітку 2014 року була сформована дієва Громадська Рада при ОДА з 94 громадських організацій, яки реально почали боротьбу з корупцією, з припиненням схем відмивання бюджетних коштів. Але в кінці 2015 року, коли чиновники зрозуміли що їм реально наступають «на хвіст»,  що ті мільйони, які вони звикли відмивати через комуальні установи та комунальні підприємства в медицини, транспорті, будівництві починають не доходити до них, тому що члени громадської ради почали зупиняти та вскривати цей дерибан бюджету, почався шалений спротив. Ще в 2015 році відкриту боротьбу проти ГР розпочав В.Межейко, Абдурахманова та представники колишніх регіоналів в облраді, а на початку 2016 року , чиновники ОДА на чолі з керівником управління внутрішньої політики фактично розігнали склад ГР, яка стала реально «каменем спотикання» на шляху вже нової хвилі відмивання бюджетних коштів , але  ще в більших масштабах. Висновок один : все за 3 роки повернулося у вихідну точку. Але в мене немає розчарувань в цих прожитих 3-х роках, тому, що не маю звички жити та очаровуватись ні в кому та ні в чому . Все тільки починається, а тому, бажаю собі та всім, хто має сили продовжувати боротьбу за наше гідне майбутнє: терпіння, наполегливості жити не очікуванням, а діями вміру своїх можливостей. Бути добру».
dsc9026

Дмитрий Харьков (координатор сети «Вільні люди», во время Майдана возглавлял в Запорожье одну их организаций Самообороны):

«Насправді зміни є, хоча і не такі великі, якихи звісно прагнули, але процес йде і вони помітні, часто помітні в дрібницях. Зокрема, вже не стоїть питання про геополітичну орієнтацію нашої країни, не стоїть питання про мову, не стоїть питання про військові блоки. Бо відповіді на ці питання чітко окреслені, і вони такі — «за які стояв Майдан». Є рух в тому напрямку, за який ми боролися. Не все нині «гладко»,  влада допускає серйозні помилки як і не упускають можливостей робити негідні речі її опоненти, але прогрес є, країна змінюється».

Елена Еременко (общественная активистка, один из лидеров Евромайдана 2013-2014 гг):

«Положительные изменения есть только на всеукраинском уровне, например электронные декларации, изменения в законодательстве в отношении бизнеса в части проверок, изменения в части оказания административных услуг населению. Из отрицательного — я не вижу ни каких реальных реформ, все точечно и хаотично. На региональном уровне не изменилось ничего, наоборот, у меня возникаете ощущение дежавю в квадрате».

Владимир Певченко (общественный активист):

«Через три года после революции Достоинства страна вновь стоит перед теми же проблемами что и в 2013 году. Евроинтеграция лишь на словах. Повальная коррупция и злоупотребления власть придержащих, с одновременными попытками закрыть рот недовольным. Обвинения оппонентов в том что ими верховодят из-за границы. Разница лишь в том что при Януковиче власти обвиняли своих противников в сотрудничестве с ЦРУ, а при Порошенко в сотрудничестве с ФСБ. По сути, страна на пороге нового Майдана. Из плюсов могу отметить рост самосознания части общества, которое вылилось в волонтерство и добровольческие подразделения на фронте».

15073403_1206337569411999_7234587556405798295_n

Тимур Кныш (политический деятель, доброволец, участник АТО):

«З позитиву можу відзначити те що зупинили «рускую вєсну», нема Януковича, нарешті заборонена КПУ та Партія Регіонів. Також відбулась консолідація народу України. Але багато і не зроблено: не проведена люстрація, корупція не знищена, відсутність інвестицій, беззаконня та свавілля продовжуються. Продовжується і війна…»

Юлия Пугач (участница протестов Евромайдана):

«В листопаді 2013 року ми нарешті зрозуміли,що ми Нація,ми нарешті осягнули силу нашої єдності! Ми врешті збагнули справжню ціну Незалежностi і Гідності.Українська армія, волонтери-наша головна гордість і найбільший здобуток.Люди, які віддають останнє, щоб допомогти, які залишають престижні посади, родинний затишок, щоб стати на захист української держави. Серед позитивних змін слід зазначити-створення Поліції і НАБУ, впровадження е-декларування. Ще багато треба зробити,але найголовніше,що ми усвідомили,що ми сильні і що разом ми зможемо все. І неодмінно ми побудуємо незалежну і успішну Україну!»

Олег Григоренко (частный предприниматель, участник протестов Евромайдана):

«За 3 года после Майдана у нас построены практически с нуля боеспособные национальные вооруженные силы. При всех недостатках новой полиции она все же сильно отличается от старой системы в лучшую сторону. Что огорчает? Отсутствие прогресса в демонополизации и либерализации экономики, очень вялая борьба с коррупцией».

Федор Головко (активист Евромайдана, ныне координатор Запорожского офиса общественной организации «КрымSOS» ):

«Мы нашли в себе силы очередной раз удивить весь мир. Практически, мы восстали из пепла — как нация, как воины света. Мы нашли в себе силы бросить вызов злу с севера. А из минусов — то, что ожидаемо неприятно удивили самих себя низостью и подлостью тех, кто богатеет, когда кто-то остается вдовой, сиротой, кто-то становится калекой. Дракон внутри нас, и пока он торжествует победу».

 

21.11.2016 13:10


Об Авторе

Александр Чубукин