Новини, Суспільство, Фото-відео, Экология

«Зелений степ»: як зараз виглядають залишки Каховського водосховища у Запорізькій області (ФОТО)

«Зелений степ»: як зараз виглядають залишки Каховського водосховища у Запорізькій області (ФОТО)
21.09.2023 17:03

Після підриву окупантами Каховської ГЕС вода майже повністю залишила Каховське водосховище. Якщо раніше його пейзажі нагадували пустелю, то зараз — степ.

Про це повідомляє кореспондент «Акцента».

Ми зафіксували як вигладає водосховище у районі сел Малоєкатеринівка та Приморське, які розвивалися у тому числі за рахунок водойми: тут є рибні підприємства, відмежовані від водосховища, там досі є вода.

У Міндовкілля пишуть, що з Каховського водосховища після підриву греблі втрачено понад 72% або 14,395 куб.км води і станом на вересень рівень води у водосховищі продовжує знижуватись

Станом на 21 вересня, рівень води в нижньому б’єфі становить 12,06 м, що нижче норми від:

  • мінімального рівня, при якому без обмежень за потужністю можуть працювати гідроагрегати ГЕС на 2,44 м;
  • нормального підпірного рівня на 3,94 м.

«У ставку-охолоджувачі Запорізької АЕС рівень води в межах допустимої норми. Питна вода подається в штатному режимі без перебоїв. Дослідження якості питної води відхилень від нормативів не мають. Заморних явищ в акваторії Каховського водосховища та на інших ділянках р. Дніпро не виявлено», — інформують в ЗОВА.

Щодо Дніпропетровської області, вода була відсутня у Нікополі, але з часом проблему вирішили. Зараз  місцевих закликають зробити запаси води на випадок обстрілів і вчасно сплачувати за комунальні послуги.

Нагадаємо, ми також писали що на території водосховища від людського ока сховано багато історичних артефактів: тут був Великий Луг, де козаки збудували більшість свої фортець.

«Це дуже цікаво з історичної точки зору. Ми б поширили свої знання з епохи козацтва, нашої героїчної доби. У нас є знання і уявлення: ми досліджуємо Кам’янську Січ, яка залишилась після затоплення. Але усі інші Січі: Базавлуцька, Томаківська, Микитинська, Чортомлицька, вони всі були затоплені, а зараз відкриті. Після війни вони будуть досліджені: зараз територія закрита для цивільних», зазначав «Акценту» Анатолій Волков, науковий співробітник відділу охорони пам’яток історії, археології та природи Національного заповідника «Хортиця». 

Довідка.Вели́кий Луг — історична назва місцевості, велетенських річкових плавнів, які колись існували на лівому березі Дніпра між Дніпром і лівого притока Конки, а також тягнулись широкою смугою вздовж Правого берегу від гирла річки Середня Хортиця. Плавні, зарослі листяним лісом, очеретом і рогозом мали площу понад 400 км².Вся ця місцевість належала Запорізькій Січі, з Великим Лугом часто ототожнювали усе Запорожжя. Великий Луг був затоплений водами Каховського водосховища у 1955–1957 роках за винятком деяких ділянок.

Підготував Ігор Гур’єв

Підписуйтесь на Акцент в
21.09.2023 17:03


Об Авторе

Игорь Гурьев