Новини, Події, Суспільство, Экономика

26 мільйонів гривень на ремонт доріг на Запоріжжі не були використані за призначенням, — Держаудитслужба

26 мільйонів гривень на ремонт доріг на Запоріжжі не були використані за призначенням, — Держаудитслужба
05.04.2024 18:06

Запорізькі фахівці в ході проведення державного фінансового аудиту діяльності Державного підприємства «Місцеві дороги Запорізької області» встановили ряд фактів неефективного використання фінансових і матеріальних ресурсів на загальну суму 26,2 млн гривень.

Про це повідомляє Акцент з посиланням на Держаудитслужбу в Запорізькій області.

Для прикладу, у 2020-2021 роках витрачено 19,4 млн грн на виготовлення 14 проєктів ремонту автомобільних доріг, які у зв’язку зі збройною агресією російської федерації не реалізовані. На даний час ця проєктна документація втратила свою актуальність та без оновлення даних не може бути застосована в майбутньому. Таким чином, значні кошти витрачено неефективно через форс-мажорні обставини. Звичайно, це зовнішній фактор, якого ніхто не очікував, — йдеться в повідомленні.

Проте були й випадки, коли продовжували розробляти проєкти ремонту доріг, які опинилися на тимчасово окупованій території. Так, у березні 2022 року продовжено договір на виконання проєктних робіт щодо ремонту дороги Роздол-Кохане і у жовтні 2022 року оплачено 4,1 млн грн за ці роботи. Але зрозуміло, що за теперішніх обставин про фактичне виконання цього ремонту мова не йде.

Аудитори також звернули пильну увагу на те, що іноді фактичні ремонтні роботи не відповідали проєкту.

Приміром, контрольним обстеженням проведеного 2 роки тому ремонту автомобільної дороги Лукашеве-Володимирівське з’ясовано, що на половині дороги зроблений лише вирівнюючий шар асфальтобетонної суміші вартістю 5 млн грн, поверх якого верхній шар покриття нанести «забули».

На сьогодні зафіксовано поступове руйнування влаштованого вирівнюючого шару асфальтобетонного покриття.

Інший приклад. В ході ремонту автомобільної дороги Запоріжжя-Біленьке при улаштуванні нового дорожнього одягу підрядником нанесено вирівнюючий шар у 2 рази тонший, ніж визначено проєктом.

Слід відмітити, що крім зайвої оплати за невиконані роботи на суму 3,0 млн грн, неналежна товщина вирівнюючого шару в подальшому може призвести до деформацій та руйнування нового дорожнього одягу.

Виникло також питання, за що 9-ти підрядним організаціям відшкодовано вартість заготівельно-складських витрат в ціні матеріалу «Суміші асфальтобетонні гарячі та теплі» на загальну суму 8,9 млн.гривень? Адже за технологією такий матеріал транспортується і улаштовується в гарячому стані та не може зберігатися на складах, — додають в Держаудитслужбі.

Надані аудиторами пропозиції дозволять покращити фінансово-господарську діяльність підприємства та у підсумку стан дорожньої інфраструктури області.

Підписуйтесь на Акцент в

05.04.2024 18:06


Об Авторе

Ира Крамаренко