Війна, Новини, Суспільство

Через Укрпошту розіслали 6000 нових повісток: кому адресовані

Через Укрпошту розіслали 6000 нових повісток: кому адресовані
20.09.2024 11:30

Днями 6000 згенерованих в електронному реєстрі повісток було відправлено через Укрпошту. Вони адресовані тим, хто оновив дані до 16 липня.

Адвокати прогнозують посилення мобілізації, однак надіслані поштою повістки мають багато проблем. Про це пише ТСН.

За словами адвокатки Таміли Алексик, дані для генерації повісток, скоріш за все, були отримані з відкритих реєстрів та «Дії», до яких є доступ у Міноборони.

«Гадаю, що першими будуть ті, хто оновив данні – бо інформація про них є в ТЦК та СП. Їх шукати не потрібно. А от інформацію про людей, які не оновили дані треба шукати, шляхом генерування інформації у «Дії», де багато хто зареєструвався, чи у інших реєстрах. Тобто тут ще потрібно, як то кажуть, напружитися і попрацювати, щоб виявити таких осіб», – розповідає ТСН.ua адвокатка Таміла Алексик.

Разом з цим, багато українців досі впевнені, що повістку, як і раніше, мають обов’язково вручити людині в руки під особистий підпис. Але це вже не так.

«Ті часи пройшли. Порядок вручення повісток прописаний у Постанові Кабміну №560 до нього внесли чимало змін. І з цього документу, мене найбільше тривожить пункт про особливості вручення повісток – якщо особа не отримала повістку особисто або її не було за місцем реєстрації, то вважається, що людина все рівно отримала повістку. Саме це у найближчому майбутньому створить чимало проблем», – запевняє Таміла Алексик.

Адвокатка зазначає, що такий порядок вручення повісток не враховує важливих обставин, які можуть виникати у громадян. Наприклад, чоловік може бути у відряджені і не побачити листа, але її автоматично записуть у список ухилянтів. Адвокатка додає, що чомусь цей момент не врахували законотворці під час підготовки закону про мобілізацію, а саме більш дієвого механізму вручення повісток.

«Таке враження, що ціль одна – розіслати якомога більше повісток, а що буде далі нікого не хвилює. Але ж, насправді, громадяни їх не отримають, бо за повісткою людей змушують йди – спочатку до поштової скриньки, де теоретично має буди повідомлення про вручення рекомендованого листа з повісткою, а потім ще до відділення пошти, щоб її забрати. А не прийдеш – ти ухилянт, з усіма наслідками», – підкреслює Таміла Алексик.

Фахівець прогнозує, що після масового розсилання повісток поштою у адвокатів розпочнеться справжній бум з документального підтвердження, що людина фізично не могла отримати повістку, бо знаходилася у відряджені або перебувала у лікарні.

Подписывайтесь на Акцент в
20.09.2024 11:30


Об Авторе

Ира Крамаренко