Новини, Суспільство, Україна, Экология

«Рибальский квиток»: запорізьким рибалкам-любителям слід готуватися до нововведення

«Рибальский квиток»: запорізьким рибалкам-любителям слід готуватися до нововведення
14.03.2023 13:32

Запровадження рибальського квитка, розроблення алгоритму його отримання, можливість вилову риби рибалками-любителями понад добову безоплатну норму вилову розглядали учасники круглого столу, який був організований Держрибагентством 10 березня 2023 року у zoom-форматі.

Про це повідомляє прес-служба Держрибагенства України, передає «Акцент».

Головне про концепцію рибальського квитка, яка пропонується:

  • Діятиме на водних об’єктах, на яких буде визначено ліміти допустимого вилову водних біоресурсів для любительського рибальства, які встановлюватимуться на підставі науково-біологічних обґрунтувань;
  • Ці ліміти розподілятимуться на рибальські квитки через Єдину державну електронну систему управління галуззю рибного господарства та продаватимуться рибалкам-любителям.
  • Для придбання рибальського квитка рибалці-любителю необхідно буде створити електронний кабінет шляхом реєстрації в Єдиній державній електронній системі управління галуззю рибного господарства та вказати основні дані про себе.
  • Перед отриманням рибальського квитка рибалка має ознайомитись з Правилами любительського і спортивного рибальства.
  • Добова безкоштовна норма вилову для кожного громадянина залишається у розмірі 3 кг водних біоресурсів + одна особина.

Один із варіантів, як придбати рибальський квиток та його оплатити?

В електронному кабінеті обрати: водний об’єкт або його частину, територіальну громаду в районі якої планується використати рибальський квиток, водні біоресурси, які планується виловити, календарний день запланованої риболовлі.

Після цього, електронна система генерує вартість рибальського квитка, яку рибалка-любитель може оплати будь-яким із запропонованих способів.

Після здійснення оплати електронна система генерує рибальський квиток з присвоєнням персоналізованого QR-коду, який активується через годину після здійснення сплати.

Рибальський квиток діятиме в обраний рибалкою-любителем календарний день або дні. Його можна буде придбати на будь-який день в межах 10 днів або на будь-яку кількість днів але не на більше 10, з дня, що настав.

Орієнтовна добова норма рибальського квитка тобто понад безкоштовну добову норму вилову: 1 екз. сома, 3 екз. білизни, судака, щуки, 5 кг іншої риби.

Кошти сплачені рибалками за квиток витрачатимуться першочергово на відновлення природних популяцій водних біоресурсів, шляхом зариблення тих водних об’єктів у яких проводили любительський лов.

Також нововеденням пропонується звітування самим рибалкою за результатами риболовлі.

Президент ВГО «Громада рибалок України» Андрій Неліпа зауважив: «Впровадження рибальського квитка допоможе подолати існуючу історичну несправедливість, яка виникла у 2012 році з відміною відловочних квитків для рибалок-любителів. Любительська спільнота хоче мати право на певний додатковий вилов понад безоплатну норму і готова за це платити. Тим більше, коли ці кошти, частково йтимуть на відновлення рибних популяцій. Дуже важливо, що Мінагрополітики разом з Держрибагентством розгортає сьогодні відкриту дискусію із залученням широкого кола громадськості. Ця прозора практика, безумовно, допоможе сформувати найкращий варіант функціоналу запропонованого нововведення. Мова також іде і про цілий напрямок у галузі — рекреаційне рибальство, який сьогодні взагалі не розвивається. Впровадження платного любительського рибальства також торуватиме шлях і до розвитку цього важливого пласту економіки».

Підписуйтесь на Акцент в
14.03.2023 13:32


Об Авторе

Игорь Гурьев